AHOL´s Amazing Race 2021

Michal BalašAktuality ze školy

Dne 24. září 2021 se již tradičně AHOL – Střední odborná škola, s. r. o. proměnila v anglicky mluvící svět. Již 6. ročník soutěže Amazing Race s názvem „A journey to the past“ se letos tematicky zaměřil na historii anglicky mluvících zemí jako je Anglie, Austrálie, USA a dalších.

Soutěžící ze základních škol nejprve zvládli vědomostní test z historie anglicky mluvících zemí – samozřejmě v angličtině. Týmy poté pokračovaly v soutěži na jednotlivých stanovištích, kde získávaly šeky hodnot odpovídajících jejich vědomostem a znalostem. Ve škole je tak čekali piráti, vikingští bojovníci, indiáni a další. V průběhu dne se mohli soutěžící vyfotit ve fotokoutku a posilnit v jídelně občerstvením od KFC. Po sečtení zisku bodů vyhlásili moderátoři akce výsledky a soutěžícím byly předány ceny.

Letošní ročník Amazing Race vyhrál tým ze ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 15 se 785 body! Na druhém místě se umístili žáci ZŠ Františka Formana, Ostrava-Dubina se 773 body a bronzová příčka se ziskem 658 bodů patří týmu ze ZŠ, Ostrava-Poruba, K. Pokorného 1382! Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným!

Uspořádání soutěže umožnila nejen podpora Statutárního města Ostravy, ale také městského obvodu Ostrava Vítkovice. Poděkování patří také České průmyslové zdravotní pojišťovně a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Děkujeme také všem ostatním sponzorům, kteří umožnili ocenění výkonů soutěžících jak se patří!