Únor ve znamení práva!

Vlastimil MrázekAktuality ze školy

Tak by se dala nazvat řada dvou přednášek určená studentům třetího a čtvrtého ročníku naší školy. 8. února pobavil i poučil třeťáky advokát Mgr. Michael Novotný, který mluvil o právu v životě běžného člověka. Žáci napříč všemi obory se tak zábavnou formou například dozvěděli, jaké místo právo zaujímá v životě každého z nás nebo jak rozdílně uvažuje laik ve srovnání s právníkem.

Dostatečný prostor dostali studenti i v rámci diskuzní části, kdy padaly nejen očekávatelné dotazy na téma, jak se lektor dostal k advokacii a kolik si člověk v této profesi může vydělat, ale diskutovalo se také o sankcích za nenošení roušek a jiných právních problémech doby covidové.

Hned po jarních prázdninách proběhla druhá z řady právních přednášek – tentokrát určená pro čtvrťáky – kterou proslovil náš vyučující Mgr. Paskal Trigas. Připravil si pro studenty populárně naučnou přednášku na téma právní odpovědnost v praxi. Na přetřes přišlo mimo jiné, co všechno se nám může přihodit a jaké právní následky to přináší. Žáci byli poučeni o právní odpovědnosti, a to jak deliktní, tak i o problematice náhrady škody. Schodek, solidární odpovědnost, odpovědnost majitele za zvíře – tato témata studenty zaujala nejvíce.
Akce proběhly za podpory Moravskoslezského kraje z projektu Prevence rizikových projevů chování 2020/2021 v souladu s Preventivním programem školy na rok 2020/2021.