Chcete mít kvalitně pojištěné zdraví? V ČPZP je to jistota

Vlastimil MrázekŠkolní projekty

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) hradí svým klientům již 30 let kvalitní lékařskou péči. Nabízí i pestrou škálu preventivních programů. A když si stáhnete aplikaci Zdraví v mobilu, máte výhody navíc. Například čerpání příspěvku na prevenci, aniž byste museli jít na pobočku.

 

„Nechat si u ČPZP proplatit preventivní program nebylo nikdy jednodušší, pohodlnější a rychlejší. Přes mobilní aplikaci Zdraví v mobilu stačí vyfotit požadované doklady podle návodu, zadat číslo svého bankovního účtu a odeslat požadavek na ČPZP. Pojišťovna ho vyřídí obvykle do tří pracovních dnů,“ vysvětluje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. K dlouhodobě nejčerpanějším preventivním programům ČPZP patří například program Pravidelný pohyb s příspěvkem 700 Kč na permanentku na cvičení a do bazénu. Velký zájem mají klienti také o příspěvky na očkování.

 

Mobilní aplikace Zdraví v mobilu, kterou si lze stáhnout zdarma například na www. zdravivmobilu.cz, umožňuje snadno a rychle dosáhnout na důležité informace o zdraví. Kromě obecných informací, které jsou dostupné všem uživatelům aplikace Zdraví v mobilu, obsahuje i zabezpečené funkce pro pojištěnce České průmyslové zdravotní pojišťovny. Ti například zjistí, kolik zaplatila ČPZP za konkrétní lékařské výkony, OSVČ získají informace o zálohách či nedoplatcích. Stejně tak mohou uživatelé přes aplikaci vyhledávat nejbližší lékaře na mapě, mobilní aplikace včas upozorní na blížící se termín preventivních prohlídek, pojištěnci si mohou zobrazit v mobilu svou kartičku EHIC, případně kartičku svých dětí a využít spoustu dalších funkcí.

 

ČPZP má sídlo v Ostravě, ale působí po celé České republice, a to prostřednictvím více než stovky poboček. Takže zaregistrovat se k pojišťovně můžete třeba na nejbližší pobočce, kterou najdete například na www.cpzp/pobocky.cz. Ale ani kvůli registraci k ČPZP nemusíte nikam vážit cestu. Můžete se přihlásit na adrese www.cpzp.cz/registrace pomocí elektronického formuláře. Přehled preventivních programů naleznete na www.cpzp/programy.cz.