studenti sociální činnosti

Sociální činnost

Chceš dělat svět lepším místem a už teď víš, že si přeješ v životě pomáhat lidem? Existuje spousta těch, kteří se bez cizí pomoci neobejdou. Jde o děti, seniory, handicapované nebo jinak znevýhodněné lidi, se kterými se osud nemazlil. Ti všichni potřebují dobrou duši, která jim podá pomocnou ruku a pomůže jim poprat se s jejich nelehkým údělem.

Pokud ti to není lhostejné, přihlas se na obor Sociální činnost a pomoz nám dělat život krásnější.


Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Informace o přijímačkách

KÓD OBORU
75-41-M/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Sociální činnost

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
0

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

Proč si vybrat tento obor

Uplatnění se najde vždy


Společnost čím dál víc stárne a lidí, kteří potřebují podat pomocnou ruku, přibývá. S tímhle oborem se určitě neztratíš.

Znalosti napříč obory


Získáš široký rozhled v oblasti sociální péče, budeš studovat zdravotnictví, pedagogiku, psychologii, sociální a speciální pedagogiku, pedagogiku volného času atd.

Cenná praxe v terénu


Při výuce se dostaneš do terénu. Odneseš si spoustu praktických zkušeností, díky kterým se snadno rozhodneš, jaké konkrétní oblasti se chceš v budoucnu věnovat.

Klienti tě budou mít rádi


Ideální obor pro rodinné typy – budeš pracovat s lidmi a pomáhat potřebným, pro které je kromě zdravotní péče velmi důležité mít v životě i někoho blízkého.

Uspokojení z práce


Uvidíš reálné dopady své práce. Mnoho lidí pracuje tak, že své výsledky nikdy nevidí – jsou nehmatatelné. Ty je budeš mít každý den před sebou.

Administrativa, smlouvy, právo


Budeš se orientovat v důležité administrativě – naučíš se, jak požádat o dávky, vypočítat příspěvky, sepsat smlouvy. Zkrátka řešit jednotlivé případy od A do Z.

Obor pro srdcaře


Skvělá příležitost pro empatické, otevřené, laskavé a komunikativní typy. Najdeš zde mnoho příležitostí, jak pomáhat ostatním.

Péče o člověka


Naučíš se pečovat o člověka jak po fyzické, tak psychické stránce.
 

Co můžeš po škole dělat


S oborem Sociální činnost se uplatníš jako pracovník sociálních služeb, a to ambulantně i v terénu. Budeš pracovat v domovech pro seniory, dětských domovech, zdravotních zařízeních, stacionářích nebo pečovatelských zařízeních. Můžeš pomáhat i klientům přímo u nich v domácnosti – podporovat jejich soběstačnost, poskytovat jim obslužnou péči nebo udržovat jejich psychickou kondici.

Stejně tak se můžeš zapojit do nepedagogické výchovně vzdělávací činnosti s dětmi i dospělými nebo se uplatnit v neziskových organizacích.

 

Co se u nás naučíš

  • Získáš znalosti ze sociální politiky
  • Budeš ovládat základy psychologie
  • Osvojíš si základní zdravotnické znalosti
  • Získáš přehled v pedagogických postupech
  • Budeš ovládat základní administrativu, umět požádat o dávky, vypočítat příspěvek pro člověka v nouzi nebo sepsat smlouvy
  • Odneseš si spoustu praktických dovedností z terénu
  • Můžeš získat certifikát ECDL i jazykové certifikáty PET a FCE
  • Zajistíme ti Europass

Zkušenosti absolventů

Image

Adéla Szpernolová

Studentka 3. ročníku oboru Sociální, správní a pečovatelská činnost

Díky této škole jsem se dostala na spoustu zajímavých míst, ať už v ČR nebo v zahraničí. Je zde i spousta mimoškolních aktivit, jazykové kurzy a pro každý obor se najde i spousta exkurzí. Já se třeba dostala na místa určená handicapovaným osobám.

Kolik stojí studium


19 400 Kč za rok

Studium u nás znamená kvalitní vzdělání a spoustu nových příležitostí. Unikátní obory, cenné praktické zkušenosti i odborné exkurze, na které nezapomeneš. To všechno je AHOL.

Udělej si vlastní obrázek o AHOLU

Chceš to studovat?

Zjisti, jak na to