Co o nás říkají absolventi


Přečti si, co o nás říkají ti, kteří naši školu zažili na vlastní kůži.
Image

Klára Kvardová

Absolventka oboru Pedagogické lyceum, 2018

Studentka Psychologie UP Olomouc

Na AHOLu jsem si cenila především praxe nejen v mém oboru, ale také možnosti zapojit se do aktivit mimo něj. Měla jsem tak příležitost vyzkoušet si fotografování v ateliéru, moderování, nebo třeba hraní v divadle. Pokud jste aktivní, škola i učitelé vás podpoří a snaží se vám vyjít vstříc, stačí jen chtít.
Image

Jana Horčičáková

Absolventka oboru Pedagogické lyceum, 2015

Studentka Speciální pedagogiky na UP Olomouc

Přátelské prostředí, vstřícný přístup vyučujících, zkušenosti, zábavu, ale i základ pro další studium – to vše a mnohem více mi studium na AHOL-SOŠ dalo. Ráda na ty roky vzpomínám, a ještě raději se na svou střední školu vracím.
Image

Roman Rampáček

Absolvent oboru Ekonomika v multimediální sféře, 2017

Generální manažer dvou plzeňských restaurací Burger King

Provozuji dvě restaurace v Plzeňském kraji. Na pozici generálního manažera jsem se dostal také tím, že mi pomohla škola, kde jsou obory, které uplatňuji každý den. Obory jako ekonomika, účetnictví, marketing a cizí jazyky využívám každý den při komunikaci s dodavateli, firmami a mnoha dalšími.

Image

Daniel Holzer

Absolvent oboru Sportovní management, 2019

Hráč klubu FC Baník Ostrava

Studium na AHOLu bych určitě doporučil a v mnoha věcech mi pomohlo víc, než by muselo. Protože jsem profesionální sportovec, nemohl jsem docházet do výuky denně. Ochota učitelů a individuální přístup proto pro mě byly stěžejní. Obor, který jsem vystudoval, mi může pomoci také s uplatněním po ukončení fotbalové kariéry a to je pro mě podstatné.
Image

Lea Janošková

Absolventka oboru Pedagogické lyceum, 2004

Učitelka na SOŠ AHOL

V současné době učím na střední odborné škole AHOL, kde jsem sama před lety studovala obor Pedagogické lyceum, čímž jsem mimo jiné položila základy pro své vysokoškolské studium na filozofické fakultě. Za tu dobu se změnilo mnohé, včetně mé perspektivy. Nyní jsem součástí pedagogického sboru a kopu za „druhý tým“, ale jedno je pořád stejné – dnes, tak jako před lety, se každý den do této školy těším.
Image

Adéla Szpernolová

Studentka 3. ročníku oboru Sociální, správní a pečovatelská činnost

Díky této škole jsem se dostala na spoustu zajímavých míst, ať už v ČR nebo v zahraničí. Je zde i spousta mimoškolních aktivit, jazykové kurzy a pro každý obor se najde i spousta exkurzí. Já se třeba dostala na místa určena handicapovaným osobám.

Image

Veronika Hrabovská

Absolventka oboru Právo a veřejná správa 2020

Studentka Slezské univerzity v Opavě

AHOL mi poskytl základy v oblasti práva a veřejné správy, ale nejvíc mi daly exkurze přímo u soudu, na ministerstvu a na úřadech. Díky AHOLu jsem zjistila, že veškeré úspěchy i maturitní zkoušku si člověk musí vydobýt sám, nikdo jiný to neudělá. Pokud člověk chce něčeho dosáhnout, na AHOLu mu všichni rádi pomohou, a to i po skončení studia.
Image

Vladana Urbancová

Studentka oboru Ortoticko-protetický technik

Díky studiu na AHOLu jsem si vyzkoušela práci ve firmách, které dokázaly pomoci mnoha lidem a zvednout jim díky kompenzačním pomůckám sebevědomí. Během studia jsem se zúčastnila také exkurzí v zahraničí, ale i v České republice. Za to jsem vděčná, jelikož jsme si to s přáteli moc užili.

Image

Veronika Horká

Studentka oboru Ošetřovatel

Na tuto školu jsem se dostala náhodou. Rozhodně bych však neměnila. Jsou zde super učitelé, kteří svým studentům rádi se vším pomohou. Také máme pečlivě vybavené odborné učebny. Jsem si jistá, že v budoucnu uplatním všechny vědomosti a dovednosti, co jsem získala a ještě získám!