ZPRÁVA Z ODBORNÉ EXKURZE DO FIRMY MEBSTER

Vlastimil MrázekAktuality ze školy

Dne 12. 12. 2023 se uskutečnila odborná exkurze do firmy Mebster, s.r.o. se třídou 1OT.

Cíl účasti na odborné exkurzi: získání přehledu o současných novinkách v oboru se zaměřením na ortotické pomůcky na dolní končetiny člověka, kamerová analýza chůze a laserový 3D tisk.
.
Odborné exkurze se zúčastnili všichni žáci třídy 1OT (12 žáků). Žáky přivítal jednatel firmy pan Dr. Michal Gloger a detailně účastníkům přestavil produkty firmy Mebster, s.r.o. Následně se žákům věnovali další zaměstnanci firmy. Prezentovali žákům kamerový systém na vyšetřování chůze, včetně software ve kterém se prování vyhodnocování. Následně žákům prezentovali skenování produktu a části těla. V závěru exkurze představili žákům tiskárnu a principy 3D laserového tisku. Obrázky z odborné exkurze viz níže.
Žákům 1OT se exkurze velmi líbila a dozvěděli se řadu zajímavých praktických poznatků. V rámci diskuze měli řadu zajímavých dotazů, na které jim zaměstnanci firmy Mebster, s.r.o. odpovídali. V závěru exkurze byl dohodnutý termín na začátek února 2024, kdy zástupci firmy Mebster, s.r.o. přijedou se svými produkty na SOŠ Ahol, s.r.o. a tyto názorně předvedou a udělají odborný výklad. Této prezentace se zúčastní třídy 1OT, 3OT a 4OT. Plánovaná doba prezentace je 2 hodiny.

Zpracoval: ing. Ladislav Karník, CSc.