AHOL´s Amazing Race 2022

Michal BalašAktuality ze školy

Dne 14. října 2022 už tradičně zavládla na AHOL – Střední odborné škole, s. r. o. angličtina. Sedmý ročník soutěže Amazing Race, letos nazvaný „POP CULTURE – Lights, Camera, Action!“, proměnil školu ve slavný Hollywood s proslulým červeným kobercem.

Soutěžící ze základních škol nejprve zdolali vědomostní test zaměřený na filmy a „filmovou“ angličtinu. Týmy poté pokračovaly v soutěži na jednotlivých stanovištích, kde získávaly tématické šeky hodnot odpovídajících jejich vědomostem a znalostem. Účastníci letošního Amazing Race se tak na svém putování setkali s Jackem Sparrowem z Pirátů z Karibiku, princeznou Leiou ze Star Wars, potkali císaře Commoda z filmu Gladiátor, museli uniknout ze spárů děsivého klauna Pennywise z IT, Danny Zuko (muzikál Pomáda) žáky naučil pár tanečních kroků, soutěžící navštívili temný Londýn v doprovodu proslulého detektiva Sherlocka Holmese, a dokonce se seznámili i s živým T-Rexem z Jurského parku. V průběhu dne se týmy mohly vyfotit ve fotokoutku a posilnit v jídelně občerstvením od KFC. Po sečtení zisku bodů vyhlásili moderátoři akce výsledky a soutěžícím byly předány ceny.

Letošní ročník Amazing Race vyhrál tým ze ZŠ Bulharská se 706 body! Na druhém místě se umístili žáci ZŠ Lukášové a Klegova se 686 body a bronzová příčka se ziskem 666 bodů patří týmu ze ZŠ Pokorného! Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným!

Soutěž se uskutečnila v rámci projektu Amazing Race 2022 za podpory statutárního města Ostrava.

Sponzorsky soutěž podpořil městský obvod Ostrava-Jih a také další sponzoři, mezi které patří Kubyx, Knihcentrum, Ollies, Subway, Asental, Černá louka, Bopcorn, Cake art a Crex.