Ekonomická soutěž Slezské univerzity v Opavě

Vlastimil MrázekAktuality ze školy

Mezinárodní česko-slovenská ekonomická soutěž, pořádaná Slezskou univerzitou v Opavě, Obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné pro studenty středních škol letos proběhla v období od 1. do 16. prosince 2022, a to za účasti žáků AHOL – Střední odborné školy. Jejich úkolem bylo napsat esej na některé ze tří vyhlášených témat a porota složená ze zástupců odborníků v dané oblasti vybrala vítěze jednotlivých kategorii.

Studenti naší školy byli v tomto ročníku velmi úspěšní, takže v každé kategorii máme na stupních vítězů svého zástupce.

Téma č. 1: „Jak na rodinné finance v době vysoké inflace?“ si zvolil Jan Frodl (Sportovní management, 2. ročník) a v této kategorii se umístil na  3. místě.

Téma č. 2 – esej „Jak cestovat více ekologicky a odpovědně?“ ve zpracování Kai Pajerů (Ekonomika v multimediální sféře, 3. ročník) byla oceněna 2. místem.

Téma č. 3: „Dá se vydělat na sociálních sítích?“ – zde práce Kláry Koryčanové (Ekonomika v multimediální sféře, 3. ročník) obsadila 1. místo.

Slavnostní předání cen vítězům se uskutečnilo 26. ledna 2023 u příležitosti Dne otevřených dveří Obchodně podnikatelské fakulty. Vítězům blahopřejeme a jsme na ně patřičně pyšní.