Olympiáda v ruském jazyce

Vlastimil MrázekAktuality ze školy

Dnes proběhlo školní kolo soutěže z ruského jazyka, která se skládala z písemné a ústní části. Mezi účastníky byli zástupci druhých a třetích ročníků napříč všemi obory a konkurence byla opravdu velká. Po testu, který prověřil nejen ruskou gramatiku a orientaci v ruském textu, ale i znalosti ruských reálií, následovala pro pět nejlepších ústní část, ve které měli soutěžící předvést své konverzační schopnosti. Nakonec rozhodoval především výsledek testu, protože ústní projev u všech finalistů byl na stejně vysoké úrovni.

Třetí místo obsadila Natálie Strachotová ze třídy 3. MK. Na druhou příčku dosáhly hned dvě studentky, a to Markéta Handzlová ze třídy 2. PL, a Žaneta Najbrová ze třídy 3.PL.

Jednoznačným vítězem se pak stal Tomáš Vejmola ze třídy 2. PL, který kromě výborného výsledku u ústního zkoušení, dosáhl maximálního počtu bodů v testu. Všem oceněným gratulujeme, ve škole na vás pak čeká odměna, a to přímo vesmírného rozměru – kromě obligátního diplomu a dobrot z ruského obchodu i nahrávka pozdravu přímo od ruského kosmonauta!