AHOL´S AMAZING TECH RACE 2023

Michal BalašAktuality ze školy

Již po osmé se AHOL – Střední odborná škola ocitla v zajetí angličtiny. Tentokrát, 20. října, museli žáci základních škol projít křtem ohněm, jelikož letošním tématem byl „World of Science“.

První překážkou pro soutěžící ze základních škol byl vědomostní test, který prověřil jejich znalosti z vědních disciplín (fyzika, astronomie, chemie, historie, IT, anatomie, zoologie a další). Týmy poté pokračovaly v soutěži na jednotlivých stanovištích, kde do šeku získávaly body.

Účastníci letošního Amazing Tech Race se na své honbě za body setkali se slavným fyzikem Albertem Einsteinem. Automobilový továrník Henry Ford nepropustil týmy ze své továrny, dokud mu nezkonstruovali automobil. Soutěžící se vydali do útrob hrobky faraona, aby zde vyřešili záhadnou šifru, nebo pomohli šílenému chemikovi vytvořit unikátní látku, u níž nikdo netuší, k čemu vlastně je. V průběhu dne se žáci základních škol mohli vyfotit ve fotokoutku a posilnit v jídelně občerstvením od KFC. Po sečtení zisku bodů vyhlásili moderátoři Henry Ford a královna Kleopatra výsledky a soutěžícím byly předány ceny.

Letošní ročník Amazing Tech Race vyhrál tým ze ZŠ HELLO se skvělým výsledkem – 751 bodů. Na druhém místě se umístili žáci ZŠ F. Formana se 705 body a bronzová příčka se ziskem 702 bodů patří týmu ze ZŠ Kosmonautů 13! Nejlepšího výsledku (69 bodů) ve velkém vědomostním testu dosáhl žák ZŠ Stará Bělá, Matěj Kokeš. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným!

Uspořádání soutěže umožnila nejen podpora Statutárního města Ostravy, ale také městského obvodu Ostrava-Jih, jehož starosta Bc. Martin Bednář převzal záštitu nad tímto ročníkem. Poděkování patří také knihkupectví Knihcentrum, výstavišti Černá louka, Planetáriu Ostrava, cukrárně Ollies, třinecké cukrárně Cake Art, bagetérii Subway, univerzitě VŠB – TU Ostrava, ostravskému Bopcornu, tvůrčí skupině Crex a společnosti Party World – vše na párty. Děkujeme všem sponzorům, kteří umožnili ocenění výkonů soutěžících.